Aktuality

Informace k sobotnímu a nedělnímu turnaji
11.května 10:58:38

Vážení rodiče,
níže naleznete informace ohledně sobotního (12.5.) a nedělního... Celý článek

Odpadající tréninky v období 30. 4. - 8. 5.
24.dubna 16:41:06

Vážení rodiče,
v pondělí 30. 4. neprobíhají tréninky v těchto... Celý článek

Velikonoční prázdniny
23.března 22:24:26

Upozorňujeme, že z důvodu velikonočních prázdnin a státních svátků 29. 3. - 2. 4.... Celý článek

Tréninky

MINIVOLEJBAL ŘÍČANY (2005 - 2007)

Kde cvičíme:

ZŠ Bezručova
Bezručova 94/11
Říčany 25101
GPS: 49.997704,14.669367

Kurzy v této lokalitě:

Škola Pokročilost Rozpis tréninků První trénink
ZŠ Bezručova Minivolejbal (2005-2007) Úterý 18:00-19:00
Čtvrtek 18:00-19:00
14. 9. 2017
(začátečníci 12. 9.)
Přihlásit

Informace pro nové zájemce:

V tomto školním roce bude probíhat doplnění dětí do tréninkové skupiny MINIVOLEJBALU 2005 - 2007. Hodina je určena i pro úplné začátečníky, kterým se trenéři individuálně věnují. Z důvodu zachování kvality tréninky je však počet míst omezen. Kromě stávajících členů budou na trénink přijaté děti dříve přihlášené v našem informačním systému. První zkušební, seznamovací a informační hodina bude probíhat v úterý 12. 9. 2017 od 18:00 do 19:00 ve školní tělocvičně. Doporučujeme se předem na kurz registrovat v našem informačním systému a vzít si již sportovní věci na trénink.

Vzhledem k velkému zájmu o kurzy důrazně doporučujeme předchozí registraci prostřednictvím informačního systému, která Vám rezervuje místo do naplnění kapacity kurzu.

Koncept hodiny:

Tréninkový program s názvem MINIVOLEJBAL je určen pro naše mladší děti. Do tréninku jsou vkládány nejen prvky volejbalu, ale také prvky hravé všeobecné pohybové průpravy, které děti vždy velmi baví a pomáhá jim v rozvoji. Při tréninku jsou používány například menší a měkčí volejbalové míče, které dětem usnadní práci s ním. Děti se učí poznávat sport, fair play, práci v kolektivu a v neposlední řadě, jak mohou pracovat sami na sobě a posouvat se dál. V průběhu roku se děti mohou účastnit soutěží MINIVOLEJBALU pod hlavičkou Českého volejbalového svazu. Herní a soutěžní systém je nastaven tak, že děti nejprve hrají na turnajích ve dvojicích, později ve trojicích. Poté co ovládají práci s míčem se dostávají do herních skupin, které tvoří již šestičlenné týmy. Koncept rozvoje je pro děti dlouhodobý a pro děti je tak nenásilnou a hravou formou.

Hlavní tréninkové a soutěžní centrum VOLEJBALU SPIRIT je sportovní centrum v Říčanech. Je to místo kam jsou soustředěny závodní aktivity celého volejbalového oddílu. Zde se děti a mládež aktivně připravuje na soutěže volejbalu. Jsou zde soustředěny všechny závodní aktivity jednotlivých týmů a oddíl je určen pro děti a mládež, které se chtějí věnovat volejbalu aktivně, tzn. tréninky u jednotlivých týmů probíhají například více krát týdně a děti i mládež jsou aktivně připravovány na soutěže. I zde jsou však tréninkové skupiny pro začátečníky.

Co děti potřebují:

Volejbal má výhodu v nenáročnosti sportovního vybavení. Děti na první trénink potřebují pouze:
Tričko, kraťasy.
Pevnou obuv s bílou podrážkou.
Nákolenky nejsou u mladších dětí nutné. U starších jsou však v průběhu roku velmi doporučené.
U dětí s dlouhými vlasy - gumičku do vlasů.
Dobrou náladu

Proč k nám

Tradice a zázemí klubu

V současné době patříme k největším a nejdynamičtějším sportovním organizacím ve svém oboru. Vážíme si stovek spokojených členů, kteří s námi sportují a svým nadšením a tvrdou prací nás posouvají dál. Díky silné členské základně můžeme nabídnout kvalitní trenéry, zázemí, ale také lepší možnost seberealizace každého člena a jeho lepší možnost rozvoje i v budoucnu.

Úspěchy

O kvalitách klubu hovoří propojení s těmi nejlepšími hráči z českých i mezinárodních soutěží. Věříme, že každý může dosáhnout svého snu a pokud je Vaším cílem mistrovský titul, tak ho jistě získáte. Tak jako jiným, nabídneme i Vám nejlepší podmínky a podáme Vám pomocnou ruku. Samotná práce je však na Vás.

Nízká cena

Je pro nás důležité nabídnout dostupnost našich kurzů každému dítěti i dospělému. Provozování sportovního klubu vnímáme jako naše poslání, jak pomoci každému dítěti i dospělému v jeho rozvoji. Proto nastavujeme vždy co nejnižší cenu. Ta je u každého konkrétního kurzů vždy závislá na mnoha faktorech (počet tréninků týdně, náklady v dané lokalitě, počet dětí na kurzů, podpora měst a obcí apod.). Cenu každého konkrétního tréninku naleznete v našem informačním systému. Chceme, aby každé dítě mělo možnost u nás sportovat, proto již několik let držíme téměř stejné ceny.

Učíme vítězit i skousnout prohru

Vítězství je jistě krásná věc. Je úžasné, když stojíte na stupínku vítězů a slyšíte hrát státní hymnu. Pokud však nepoznáte prohru, vítězství je jen krátkodobé a nikdy vytouženého cíle nedosáhnete. K životu prohry patří, jelikož právě ty nás posouvají dál. My se snažíme dětem tuto myšlenku vštěpovat. Ruku na srdce, ač se to zdá neuvěřitelné, ani my rodiče jsme neměli ve škole vždy samé jedničky, i přesto, že se to snažíme někdy dětem takto prezentovat. Horší známka ve škole musí být však pro dítě motivací k tomu, aby při další zkoušce jedničku dostalo a ta ho přiblížila například k jeho vytouženému zaměstnání. To je jedním ze základních prvků, který chceme, aby si dítě od nás odneslo. Pokud například dítě dosáhne horšího času při běhu, nemůže přeci plakat v ústraní, či končit se sportem. Je důležité, aby se zamyslelo, co může udělat proto, aby při dalším běhu svůj čas zlepšilo. Aby dokázalo za pomocí trenérů vyhodnotit, v čem případně udělalo chybu a jak se může posunout dál. To je jeden z cílů, který jsme si stanovili v našem klubu.

Učíme překonávat překážky

Sport u nás nejsou jen závody či soutěže. Každý může mít jiný cíl a my budeme jedině rádi, pokud mu pomůžeme ho dosáhnout. Pro někoho to může být zlepšení fyzické zdatnosti, naučit se týmové práci, pro jiného naopak zlepšení koordinace těla. Sport samotný nabízí různé překážky, které však u nás využíváme k růstu každého jedince. Naši členové nemusí jezdit na závody, ale mohou se zdokonalovat i na samotném tréninku, či na akcích pořádaných klubem. Nehoníme se za tituly a nenutíme dětem profesionální sport. Chceme jim zejména vštípit myšlenku, že všeho mohou dosáhnout, záleží jen na nich, jak na sobě budou pracovat.

Profesionální trenéři

Trenérský kolektiv tvoří profesionální trenéři s dlouhodobými zkušenostmi s výchovou dětí, mládeže a výukou dospělých včetně trenérských zkušeností z mezinárodních soutěží či z řad reprezentace České republiky.

Akce pro děti

Pro své členy během roku pořádáme různé doprovodné akce jako jsou soustředění, tábory, turnaje apod.

Doporučují nás lékaři

Dnešní doba přináší řadu zdravotních problémů i našim nejmenším. Vliv na dítě může mít nejen strava, ale také prostředí, ve kterém žijeme. Nelze kontrolovat 100 % času našich dětí a řadu věcí nemůžeme ani ovlivnit. Můžeme však ovlivnit kvalitu stráveného času, který organizujeme pro své děti. Děti více než dříve tráví mnoho času u počítačů či u televizí. V dnešní době vidíme čím dál méně dětí hrát si na ulicích před domem, či na hřištích. Nejen z toho vzniká u dětí řada zdravotních problémů, které se však my snažíme měnit. Motivujeme dítě k tomu, aby ho sport bavil a přinášel mu radost. I proto vkládáme do tréninků řadu pohybových cvičení, které zlepšují soustředěnost a koordinaci těla. Nemůžeme dítěti říct co je absolutně správné, můžeme mu však ukázat cestu, kterou se může v životě vydat.