O nás

Kdo jsme:

VOLEJBAL SPIRIT je součástí organizace SPORT CLUB SPIRIT, která sdružuje významné sportovní kluby a organizace zajišťující zázemí a rozvoj pro více než několik tisíc dětí a dospělých po celé Praze a Středočeském kraji. Oddíl volejbalu patří historicky mezi první části Spiritu a je jedním z hlavních pilířů celé skupiny.

Jak to všechno začalo:

Myšlenka o založení oddílu volejbalu vznikla v Říčanech u Prahy, kdy se parta kamarádů a úspěšných sportovců rozhodla založit v Říčanech klub. Začátky nebyly jednoduché, ale zejména díky nadšení a podpory z klubu SPORT CLUB SPIRIT vznikl projekt s velkým potenciálem. Celkové pojetí organizace, dlouhodobý koncept rozvoje, kvalitní zázemí a v neposlední řadě dobrý tým lidí přilákal do volejbalového oddílu Spiritu řadu kvalitních trenérů s hráčskými zkušenostmi z českých i mezinárodních lig. To pomohlo klubu k dalšímu růstu a v současné době klub disponuje velmi kvalitní a početnou členskou základnou, která dává týmu Spirit značný potenciál k růstu do dalších let.

Koncept:

Pro klub byl vždy prvotní rozvoj jeho členů, proto byl nejprve vytvořen oddíl volejbalu (sportovní centrum mládeže) v Říčanech. Zde se děti a mládež aktivně připravuje na soutěže volejbalu. Jsou zde soustředěny všechny závodní aktivity jednotlivých týmů a oddíl je určen pro děti a mládež, které se chtějí věnovat volejbalu aktivně, tzn. tréninky u jednotlivých týmů probíhají například více krát týdně a děti i mládež jsou aktivně připravovány na soutěže.

Mnoho dětí i rodičů preferuje volejbal jako doplňkový sport, nebo jako doplňkovou aktivitu, která je vhodná pro rozvoj dítěte. Navíc si je řada rodičů vědoma faktu, že se děti setkávají s volejbalem i ve školách, či v běžném životě například na plážových kurtech. Proto je vhodné, aby dítě umělo volejbalové základy. Pro tyto rodiče, resp. děti jsou určeny kurzy volejbalu na školách, kde se děti a mládež učí základní dovednosti práce s míčem. Poté co dítě, či rodič zjistí, že se chce věnovat volejbalu aktivněji (více krát týdně), může přestoupit do sportovního centra v Říčanech, či mu je dána možnost zprostředkování tréninků ve sportovním centru spřáteleného klubu volejbalu. Je možné začít cvičit vícekrát týdně i rovnou v daném centru. Vše záleží na každém jedinci.

Všechny děti, bez ohledu, zda cvičí ve sportovním centru, nebo hrají volejbal na škole, se mohou účastnit aktivit, které klub pořádá, jako jsou například soustředění, tábory, či turnaje minivolejbalu pro začínající volejbalisty.

Současnost:

V současné době klub organizuje řadu volejbalových soutěží, jako jsou například soutěže minivolejbalu v barvách, které jsou určené pro nejmenší děti. Starší týmy děvčat se úspěšně účastí řady soutěží. Kromě soutěžního oddílu volejbalu v Říčanech, kde se děti aktivně připravují na soutěže, klub pořádá také kurzy volejbalu při základních školách, kde se děti učí pracovat s míčem a získají kvalitní základy volejbalu. Pořádání táborů a soustředěních jsou další aktivity, které klub pořádá.

Budoucnost:

Budoucnost klubu již můžete tvořit s námi!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace